31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #biden

Etiketim: #biden

Biden e quan klimën “emergjencë” ndërsa përgatit veprimet ekzekutive

Komentet e presidentit në ish-uzinën e qymyrit vijnë pasi axhenda e tij për ndryshimet klimatike ngec në Kongres dhe miliona jetojnë nën alarmin e...

64% e votuesve demokratë thanë se nuk do ta donin Joe...

Shumica e votuesve demokratë duan që partia e tyre të emërojë dikë tjetër përveç Joe Biden për president në vitin 2024, sipas gjetjeve të...

Shtetet e Bashkuara dhe partnerët e G7 vendosin sanksione të rënda...

Presidenti Biden dhe liderët e G7-ës u takuan me Presidentin Zelenskyy të Ukrainës për të përforcuar angazhimin e përbashkët për të forcuar pozicionin e...

Gafa e fundit e Joe Biden

A ka bërë presidenti amerikan gafën më të keqe të karrierës së tij duke kërkuar që lideri rus të hiqet për sulmin në Ukrainë? Është...

Zhvillimet e fundit nga lufta Rusi – Ukrainë – Zelensky: “Ukraina...

Presidenti Biden do të jetë në Bruksel sot për t'u takuar me aleatët e NATO-s dhe pritet të shpallë sanksione të reja që synojnë...

Biden flet urgjentisht me Zelenskiy-n në mbrojtje të tij dhe vendosen...

Joe Biden foli me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, sot paradite, duke u nisur nga një raport ku tregon se SHBA së shpejti do të...

Studimi: Presidenti Biden vazhdon të humbasë terren tek populli i tij...

Pas një viti në administratë, një sondazh i Ipsos dhe ABC News tregoi se Presidenti Joe Biden ka humbur pikë në sytë e amerikanëve...

Harris merr pushtetin presidencial nga Biden përkohësisht

Kamala Harris të premten në mëngjes u bë gruaja e parë që kishte pushtetin presidencial në SHBA – përkohësisht, kur Joe Biden iu nënshtrua...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!