31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #lufte

Etiketim: #lufte

Putin kërcënon me një raketë të re bërthamore që mund të...

Tensionet përshkallëzohen ndërsa lideri rus paralajmëron se do të lëshojë një armë balistike ndërkontinentale, me nofkën "Satani II". Vladimir Putin paralajmëroi se Rusia do të...

Rubla arrin nivelin më të lartë 5-vjeçar pasi blerësit e gazit...

Rubla u mbyll në nivelin më të lartë në pesë vjet kundrejt euros, pasi më shumë kompani evropiane dukej se po përmbushin kërkesën e...

Rusia ndërpret furnizimin me gaz në Poloni

Varshava thotë se ka rezerva të mjaftueshme për të përballuar ndërprerjen, pasi refuzoi kërkesën e Kremlinit për të paguar në rubla Furnizimi me gazin rus...

Vonesa e raketave hipersonike e vendos SHBA-në mbrapa Rusisë dhe Kinës

Arma e parë hipersonike e SHBA-së do të shtyhet me një vit, sipas një plani të ri, edhe pse ligjvënësit protestojnë se Pentagoni ka...

Bota tmerrohet nga imazhet në Bucha

Dënimi global i Rusisë u rrit kur u shfaqën imazhe nga Bucha, një qytet në periferi të Kievit, që Ukraina tha se tregonte civilë...

Shpërthime të mëdha në Kiev pavarësisht premtimit për tërheqjen e trupave

Shpërthime të mëdha u raportuan në Kiev të martën mbrëma, vetëm disa orë pasi Rusia tha se do të "ulte në mënyrë dramatike" operacionet...

Një muaj nga lufta Rusi – Ukrainë

Parlamenti ukrainas ka kujtuar terrorin e fillimit të pushtimit rus më 24 shkurt. "Ne u zgjuam nga fishkëllimat e raketave, zhurma e shpërthimeve dhe ferri...

Zhvillimet e fundit nga lufta Rusi – Ukrainë – Zelensky: “Ukraina...

Presidenti Biden do të jetë në Bruksel sot për t'u takuar me aleatët e NATO-s dhe pritet të shpallë sanksione të reja që synojnë...

Lajmet e fundit nga Ukraina: Zelensky i bën thirrje Papa Franceskut...

Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky i ka bërë thirrje Papa Françeskut të ndërmjetësojë konfliktin, ndërsa shefi i financës gjermane propozoi një “Plan Marshall” për...

Arratisja e “trurit” rus

Ndërsa ekonomia e Rusisë po lulëzon, mijëra të rinj po arratisen në Finlandë, Gjeorgji, Armeni dhe më gjerë   Për Aleksandrin, nuk janë mallrat e famshme...

Vritet gazetari amerikan në Ukrainë.

Media raporton se një gazetar amerikan është vrarë nga forcat ruse në Kiev, Ukrainë. raportohet se është hapur zjarr ndaj makinës ku ishte gazetari me...

Britania e Madhe kërkon të ndalojë eksportin e mallrave të luksit...

Mbretëria e Bashkuar po synon të rrisë më tej presionin mbi Kremlinin me planet për të ndaluar eksportet e mallrave të luksit në Rusi...

Thirrja e Nicola Sturgeon për një zonë ndalim-fluturimi “mund të shkaktojë...

Analistët kritikuan sugjerimin ‘naiv’ të Ministres së Parë që NATO të konsiderojë embargon e fluturimeve, nga frika se mund të përshkallëzojë konfliktin rus, raporton...

YouTube dhe Google Play pezullojnë shërbimet e bazuara në pagesa në...

YouTube dhe Google Play i Alphabet Inc po pezullojnë të gjitha shërbimet e bazuara në pagesa në Rusi, duke përfshirë abonimet, pasi sanksionet perëndimore...

Lajmet e fundit Rusi-Ukrainë: Vladimir Putin po kryen gjenocid, thotë Volodymyr...

Presidenti i Ukrainës ka akuzuar Rusinë për "gjenocid" pasi ajo bombardoi një spital për fëmijë dhe një maternitet në Mariupol të mërkurën.  Volodymyr Zelensky e...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!