33.5 C
Tirana, AL
Friday, July 12, 2024
Kreu Etiketimet #omicron

Etiketim: #omicron

Shpenzimet konsumatore ranë në dhjetor ndërsa Omicron u përhap

Shpenzimet e përgjithshme ranë për herë të parë që nga shkurti pasi virusi dhe çështjet e zinxhirit të furnizimit ndikuan në blerje. Konsumatorët ulën shpenzimet...

Italia lehtëson masat e anticovid

Sipas një dekreti të ri të nënshkruar nga Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza të martën vonë, "leja e gjelbër" do të jetë e mjaftueshme...

Më shumë se 400 raste të nënvariantit të ri Omicron u...

Agjencia e Sigurisë Shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar (UKHSA) e ka përshkruar Omicron BA.2 si një "variant nën hetim". Deri më tani, në Angli...

Qelizat e bardha të gjakut të sistemit imunitar mund të luftojnë...

Një studim i ri së fundmi ka zbuluar se qelizat e bardha të gjakut të sistemit imunitar janë të afta të krijojnë një përgjigje...

Dy studime tregojnë se Omicron mund të jetë më pak i...

Dy studime të reja nga Britania dhe Skocia mbështesin të dhënat e hershme nga Afrika e Jugut se ndërsa varianti Omicron i COVID duket...

Hollanda sërish në “lock down”. Rregullat e reja

Shtetet në të gjithë Evropën filluan sërish të rivendosin masa më të ashpra për të frenuar një valë të re infeksionesh COVID-19 të nxitur...

Antitrupat Pfizer mund të mbrojnë vetëm pjesërisht kundër Omikron, sugjeron studimi

Varianti Omicron mund të shmangë pjesërisht mbrojtjen nga dy doza të vaksinës COVID-19 të Pfizer dhe partnerit BioNTech, tha të martën kreu i kërkimit...

Omicron mund të jetë më infektiv sepse ndan kodin gjenetik me...

Varianti i Omicron ka të ngjarë të ketë marrë material gjenetik nga një virus tjetër që shkakton ftohjen e zakonshme tek njerëzit, sipas një...

Omicron ka qarkulluar në Europë që nga mesi i nëntorit

Autoritetet shëndetësore në Holandë kanë zbuluar variantin Omicron COVID-19 në mostra që nga 19 nëntori, pesë ditë përpara se Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!