6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #stiljete

Etiketim: #stiljete

Kur ndjekja e pasionit bëhet toksike

Si është në të vërtetë të ndjekësh pasionin tënd? Të gjithë e kemi dëgjuar këshillën popullore: “Nëse bëni atë që doni, nuk do të...

Çfarë hani mund të riprogramojë gjenet tuaja

Njerëzit zakonisht e mendojnë ushqimin si kalori, energji dhe ushqim. Megjithatë, provat e fundit sugjerojnë se ushqimi gjithashtu "flet" me gjenomin tonë, i cili...

The Economist/ Kurthi i perfeksionizmit: Si shoqëria po na bombardon me...

Pse jemi bërë kaq të pakënaqur me të qenit të zakonshëm? Si një lektor i ri universiteti dy dekada më parë, jepja leksione për një...

10 shenja që tregojnë se jeni në të vërtetë një gjeni...

Po sikur t'ju them që jeni gjeni? Ndoshta do mendoni se jam çmendur. Por në fakt ka disa shenja pak të njohura që mund t'ju përkufizojnë...

5 hapa të thjeshtë për të qenë më të shëndetshëm në...

Përdorni këtë listë kontrolli të pesë fushave kryesore të shëndetit dhe mësoni se si t'i bëni ato një prioritet në vitin e ri. Cilat ishin...

Mos punoni kur jeni me pushime. E kemi shumë seriozisht!

Si - dhe kur - ne punojmë po ndryshon rrënjësisht. Të dhënat nga Anketa Amerikane e Përdorimit të Kohës 2021 tregojnë se më shumë...

Shtimi i peshës në marrëdhënie është reale – dhe mund të...

Wendy Irvine kishte qenë e mbushur që nga koha kur ishte fëmijë. Por kur ajo mbushi 26 vjeç dhe filloi të dilte me bashkëshortin...

Për të bërë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, ndiqni filozofinë...

Nëse Roma nuk u ndërtua brenda një dite, pse mendoni se ju mundeni? Qëllimet e mëdha dhe të largëta duken të pashpresa dhe joreale. Është...

Studimi: Si të largoni stresin e moshës së mesme në vetëm...

Pas dy vitesh të stresit pandemik, tani kemi stres të rikthimit në botë, i cili vjen në shije të ndryshme dhe është shumë më...

5 truke psikologjike që do t’ju bëjnë të dukeni dhe të...

Siguria tek vetja nuk është një tipar me të cilin ne lindim. Ashtu si muskujt në trupin tonë, është diçka që ne e ndërtojmë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!