21.5 C
Tirana, AL
Friday, July 23, 2021

Basha mbyll gushtin me një drekë me ministrat teknikë.

Dita e fundit e gushtit e ka gjetur kryetarin e sapo-rizgjedhur të Partisë Demokratike në një drekë me ministrat teknikë të kabinetit Rama. Ministrat...

“Pusho ose ik!” dhe “Shih më mirë punët e tua.” Kush...

Brenda më pak se një jave, dy intelektualë të njohur janë kërcënuar në mënyra sa të ndryshme, aq edhe të ngjashme, si pasojë e...

Nga jugu në veri: Mesi zë vendin e Peleshit

Asambleja e Partisë Socialiste ka propozuar dje Edi Ramën si kryeministër të Shqipërisë. Ky është kabineti i ri i propozuar nga Edi Rama:   Zv/Kryeministër –...

Gjallesë e rrallë në Gjirin e Lalzit

Pushuesit në plazhin e Gjirit të Lalzit janë ndeshur sot me një gjallesë të parë rallë në këtë zonë. Fotoja e dërguar në redaksi nga...

1 vit pas vdekjes së Arditit në Sharrë

Një vit pas vrasjes së 17-vjecarit Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës, historia është ende e pazbardhur. Erion Veliaj ende nuk ka folur publikisht...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!