Foto të mrekullueshme të VIP-ave që zbulojnë pamjen e tyre natyrale

Personat e famshëm kalojnë një pjesë të konsiderueshme të jetës së tyre me grim dhe njerëzit rrallë i shohin pa të. Por herë pas here, ju mund t’i kapni ato në lëkurën e tyre natyrale dhe të tronditeni se sa të bukur janë, pa filtra! Kjo dëshmon se ndonjëherë të gjitha shtresat e fondatinës dhe rimelët e mbushur janë të panevojshëm. Këta yje tregojnë fytyrën e tyre të “zhveshur“, kështu që nëse jeni gati të shihni se kush duket më mirë pa grim, vazhdoni të lexoni.

Britney Spears

Nëse keni ndjekur stilet e Brittany Spears gjatë viteve, do ta dini se ajo ka kaluar një sërë pamjesh të ndryshme, por duke e parë atë pa asnjë make-up na kujton se sa normale ka dashur të jetë gjithmonë. Kjo foto që ajo shpërndau kishte pak bojë për vetulla të mbetura nën sytë e saj, të cilën ne do ta injorojmë sepse shumica e grave mund të pranojnë se kanë pasur edhe atë pamje pas natës.

Kohët e fundit Spears ka përqafuar veten e saj natyrale, jo vetëm pa make-up, por edhe me trupin dhe flokët e saj. Vetëm një kujtesë e butë se gratë duhet të jenë të sjellshme me veten në çdo moshë.

Eva Longoria

Eva Longoria është një nga ato femra që kanë fatin të kenë bukurinë natyrore më të mahnitshme. Ajo e ka dhe gjithmonë do ta mbajë pamjen e saj me krenari dhe pavarësisht se çfarë vjen me moshën, ajo gjithmonë do të duket mahnitëse. Ajo i hodhi botës një vështrim në fytyrën e saj të freskët me shkëlqim gjatë një fluturimi për në Dubai dhe të themi të drejtën, ajo nuk duket më pak e bukur pa grim.

Do të donim të dinim sekretin e Longorias, sepse me kalimin e kohës ajo nuk ndryshon dhe e përqafon veten e saj natyrale mjaft shpesh. Ajo është një avokate e bukurisë natyrore dhe shumë gra e shikojnë atë.

Adele

Për këdo që e ndjek Adelën në platformat e mediave sociale, do ta dini se ajo bën mjaft video pa make-up, është sikur vetëbesimi i saj i sapogjetur e ka lejuar atë të tregojë fytyrën e saj të zhveshur dhe jo veten të filtruar shumë më tepër. Adele e ndau këtë foto me fytyrë natyrale me një Elmo me pamje shumë normale. Dhe kjo ishte shumë kohë përpara se të ndodhte jeta e saj masive dhe transformimi i humbjes së peshës.

Adele u ka dhënë grave besimin për të bërë atë që është e drejtë për to dhe trupin e tyre pa asnjë gjykim dhe sa më shumë fytyrë pa makeup të shohim Adele, aq më shumë gratë ndihen të sigurta për të bërë të njëjtën gjë.

Chrissy Teigen

John Legend ndau këtë foto të gruas së tij bukuroshe, Chrissy Teigen me mbishkrimin “nuk ka nevojë për filtër” dhe ne nuk mund të pajtoheshim më shumë. Teigen ka një nga fytyrat më mahnitëse për të cilën padyshim kujdeset mirë. Ne e duam buzëqeshjen dhe strukturën e saj unike të faqeve dhe të kesh bashkëshortin tënd të ëmbël që ta tregojë këtë para botës do të thotë shumë më tepër sesa nëse ajo do ta kishte ndarë vetë.

Teigen gjithashtu ka qenë shumë e hapur për të përqafuar një pamje natyrale dhe për të fuqizuar gratë së bashku me ngjarjet e saj normale të jetës. Ajo është një shembull i vërtetë i një gruaje të fortë, me dhe pa grim.

Kim Kardashian

Ju do të mendonit se Kim Kardashian nuk do të shihej e vdekur pa një lloj grimi për shkak të statusit të saj të madh të famshëm, por çuditërisht kur ajo vazhdoi të promovonte veshjet e saj KKW Beauty, ajo e bëri atë pa asnjë grim. Stil i vërtetë Kim. Kim ende dukej aq mahnitëse si gjithmonë dhe fytyra e saj e zhveshur nuk ishte shumë e ndryshme nga ajo që duket fytyra e saj me make-up.

Kim Kardashian është përpjekur maksimalisht për të qenë vetvetja e saj e vërtetë, në mënyrë që femrat e tjera të mund ta shikojnë atë. Të dalësh me fytyrë të zhveshur herë pas here është vetëm një hap në drejtimin e duhur.

Kaitlyn Bristowe

Fituesja e sezonit 11 të Bachelorette, Kaitlyn Bristowe ka pësuar një transformim të madh me pamjen e saj gjatë viteve të fundit, kështu që është shumë bukur ta shohësh atë të zhveshur në një foto që ajo postoi në rrjetet sociale me mbishkrimin “Kështu dukem unë normalisht“. Me të gjitha ndryshimet që ka bërë në fytyrën e saj, ajo duket krejtësisht ndryshe pa make-up, megjithatë, ajo duket absolutisht e mrekullueshme.

Njerëzit kanë bërë komente për pamjen e saj të re, me të cilën ajo është mjaftuar dhe postimi i kësaj fotoje të saj me fytyrë pa makeupr ishte vetëm një mënyrë tjetër për të treguar se si asaj nuk i intereson se çfarë mendojnë njerëzit.

Jennifer Garner

Për të festuar ditëlindjen e saj të 47-të, Jennifer Garner ndau këtë selfie pa grim për të përqafuar pamjen e saj në moshën e saj ende të re. Është e vështirë të besohet se kjo thuajse 50-vjeçare duket kaq e re dhe e bukur për moshën e saj. Si një zëdhënëse e Neutrogena-s dhe një fytyrë e njohur komerciale e Neutrogena-s, Garner beson fort në përdorimin e produkteve të tyre edhe sot e kësaj dite, dhe cili është shembulli më i mirë se sa mirë funksionojnë produktet e tyre në të vërtetë sesa prova e lëkurës së saj.

Garner tani ka hyrë në Instagram disa herë për të postuar pamjet e saj pa grim në jetën e saj të përditshme dhe çdo herë duket sikur ajo vazhdon të bëhet gjithnjë e më e bukur.

Demi Moore
Demi Moore ka qenë një aktore ikonë që zbukuron Hollywood-in për dekada. Duke iu nënshtruar flokëve magjepsës dhe grimit të panumërt, mund të jetë e vështirë të ndiheni të sigurt duke tundur lëkurën tuaj të zhveshur. Por Demi nuk e ka problem ta bëjë këtë! Së fundmi, ajo ka shpërndarë këtë selfie në rrjetet e saj sociale dhe një mesazh për të bërë një dush të nxehtë dhe meditim. Është e qartë se ajo po kujdeset mirë për veten dhe nuk është e panjohur për kujdesin ndaj vetes dhe dashurinë për veten.

Lëkura e saj është absolutisht pa të meta, dhe për moshën gjashtëdhjetë vjeçare, ajo nuk e tregon aspak për moshën e saj. Ajo duhet të ndajë sekretet e saj menjëherë.

Lana Del Ray

Pa eyelinerin e zi të rëndë, Lana Del Ray duket si një person krejtësisht tjetër, por në një mënyrë të mirë. Pamja e saj natyrale përputhet shumë më tepër me muzikën e saj të bukur, sepse pamja e saj natyrale është e butë dhe më në fund mund të shohim se sa të sjellshëm janë sytë e saj. Nuk kishte mënyrë më të mirë për të ndarë fytyrën e saj të zhveshur sesa me mikeshën e saj dhe këngëtaren Marina, e cila gjithashtu shkoi për pamjen pa make-up.

Gratë që fuqizojnë gratë e tjera duke ndarë fytyrat e tyre të pambrojtura si kjo, veçanërisht kur janë në sy të publikut, thjesht u japin më shumë grave shtytje për të bërë të njëjtën gjë me ose pa miqtë e tyre.

Bella Hadid

Bella Hadid është e njohur për pamjet e saj të çuditshme në pistë dhe jo shumë shpesh e shohim pa grim dhe modele flokësh me pamje të çmendur. Por kohët e fundit ajo ka treguar fytyrën e saj krejtësisht natyrale pa grim dhe ne jemi të gjithë për këtë. Hadid është kaq e bukur nga natyra, saqë mund të kalonte lehtësisht në pistë pa asnjë grim për të përmirësuar pamjen e saj tashmë mahnitëse.

Ne e duam këtë foto të saj sepse mbështjellja e peshqirëve thjesht shton pamjen krejtësisht normale. Shpesh harrojmë se të famshmit bëjnë edhe gjërat normale që ne bëjmë, si mbështjellja e flokëve me një peshqir.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez zbuloi fytyrën e saj të përsosur në një postim në Instagram që ndau në vitin 2019. Nuk ishte e para dhe me siguri nuk do të jetë e fundit. Kohët e fundit ajo hyri përsëri në Instagram për të ndarë rutinën e kujdesit të lëkurës me botën në mënyrë që të tjerët të mund të përdorin sekretet e saj për të provuar të kenë të njëjtën lëkurë të përsosur që ajo ka. Dhe nuk është çudi që nuk përfshin vetëm produkte, por edhe pohime të përditshme.

Lopez ka zotëruar hapat se si të shkëlqejë si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Të gjithë mund të nxjerrim një mësim nga udhëzuesi i saj mbi bukurinë natyrore.

Drew Barrymore
Ashtu si Jennifer Garner, Drew Barrymore festoi ditëlindjen e saj të 44-të me një fytyrë pa fondatinë. Barrymore ka pasur gjithmonë këtë pamje të bukur të dallueshme që jo shumë njerëz e kanë dhe ne jemi të lumtur që ajo kurrë nuk ka ndjekur personazhe të tjerë të famshëm dhe nuk ka bërë operacione plastike. Barrymore është e gjitha për të përqafuar plakjen, me të gjitha rrudhat dhe thinjat që vijnë së bashku me të, ajo beson të jetë gjithnjë e më e pambrojtur sa më shumë që të jetë e mundur.

Barrymore e mban nën kontroll pamjen e saj duke qëndruar e shëndetshme dhe duke ndjekur një rutinë të mirë por të thjeshtë të lëkurës. Ajo është një shembull që të jesh i shëndetshëm mund të të mbajë ende të rinj.

Tyra Banks

Modelet zakonisht dinë si ta bëjnë veten të duken bukur para një aparati fotografik, për shkak të viteve të trajnimit që kalojnë në të, por bukuria e vërtetë nuk është diçka që mund të mësohet, është diçka me të cilën femrat thjesht kanë lindur. Ne e duam këtë foto të papërpunuar të Tyra Banks sepse ajo përqafoi fytyrën e saj pa makeup, dhe flokët e saj natyralë që mund të themi se nuk kishin stil.

Duke qenë prezantuesja e American’s Next Top Model, ajo duhet të ndiejë shumë presion për të mbajtur pamjen e saj. Por ndërsa vitet kalojnë, Banks e ka zhvendosur fokusin e saj për të dashur më shumë veten e saj të vërtetë.

Lady Gaga

Lady Gaga u fsheh pas grimit dhe veshjeve ekstravagante në pjesën më të madhe të fillimit të karrierës së saj, kështu që kur doli për të na treguar të gjithëve se si dukej në të vërtetë, të gjithë ishim gati dhe prisnim. Gaga ka një nga pamjet më mahnitëse dhe nuk mund ta besojmë se ajo na e fshehu për kaq shumë kohë. Kush e dinte se ajo kishte sy mahnitës ngjyrë lajthi pas eyeliner-it të zi dhe ngjyrave metalike.

Diamanti Tiffany që ajo ka veshur në këtë foto duhet të jetë gjëja që na tërheq vëmendjen, por është e vështirë të mos e vështroni fytyrën e saj të mrekullueshme, sepse bukuria e saj shkëlqen më shumë se çdo diamant.

Sarah Michelle Gellar

Ne kurrë nuk e kemi kuptuar pse njerëzit shkojnë në palestër me grim, kur ata thjesht do të djersiten gjithsesi. Kjo është arsyeja pse kur pamë këtë foto të Sarah Michelle Gellar në mes të stërvitjes pa make-up dhe një shkëlqim natyral të djersitur, ne e donim atë për të. Edhe me fytyrën e skuqur dhe djersën e dukshme që i pikon në trup, ajo ende duket se ka pamjen më të bukur.

Aktorja e Scooby-Doo padyshim që i përshtatet më shumë kësaj pamjeje sesa roli i Daphne-s, dhe ndoshta kjo ndodh sepse kjo pamje është më e ngjashme se ajo që ndjek përbindëshat.

Gigi Hadid

Familja Hadid është padyshim e bekuar me gjene të shkëlqyera. Gigi dhe motra e saj, Bella, janë absolutisht të bukura. Duke marrë parasysh që karriera e tyre e modelimit ka marrë me të vërtetë ngritje, nuk është çudi! Gigi është një nga supermodelet më të mëdha tani dhe ka absolutisht një fytyrë pa makeup. Ajo ende arrin të duket pa mundim perfekte, madje edhe duke notuar në një pishinë nën diellin e nxehtë. Edhe pse mezi i ka kaluar të njëzetat, ajo duket si një adoleshente!

Kjo është prova se full-glam nuk nevojitet gjatë gjithë kohës. A-listers mund të shkojnë pa grim dhe të jenë po aq të mrekullueshëm sa janë me të.

Cindy Crawford
Cindy Crawford ishte dhe është një nga supermodelet më të njohura gjatë viteve ’80 dhe ’90. Ajo të mahniste në atë kohë dhe në moshën e saj 56-vjeçare tani, ajo ende po i lë njerëzit gojëhapur. Crawford ndau këtë foto mahnitëse të saj të freskët nga pushimi i një nate të mirë dhe nuk mund ta besojmë se me ose pa make-up, ajo është ende kaq mahnitëse para kamerës.

Crawford ishte një nga supermodelet origjinale që të gjithë e mbajnë mend dhe ajo mund t’i ikë fare mirë edhe sot modelingut. Ne thjesht do të dëshironim që ajo të ishte pa të gjitha stilet.

Yara Shahidi

Yara Shahidi ka pasur një shkëlqim masiv që kur luajti në filmin Black-ish dhe tani së fundmi Grown-ish. Ajo ka përqafuar qartë lëkurën e saj të bukur dhe natyrale afrikane dhe kjo selfie pa grim thjesht e vërteton këtë. Jo vetëm që lulet e verdha të freskëta në flokët e saj thjesht i shtojnë më shumë lëkurës së saj tashmë mahnitëse, por drita gjithashtu shkëlqeu në të gjitha vendet e duhura për të rritur edhe më shumë shkëlqimin e saj të shndritshëm.

Shahidi ka shkëlqimin perfekt të lëkurës që përshkruan se kush është një pamje e freskët e fytyrës. Mezi presim të shohim se sa më e bukur bëhet ajo me kalimin e kohës dhe që ajo të ndajë më shumë nga selfiet e saj me fytyrë të zhveshur.

Selena Gomez

Selena Gomez ka qenë në sy të publikut që kur ishte fëmijë. Ajo është një aktore dhe këngëtare e talentuar dhe së fundmi ka filluar edhe linjën e saj të grimit. Pavarësisht se vuan nga një sëmundje autoimune që është Lupusi, dhe i nënshtrohet një transplanti të veshkave, ajo po lulëzon. Ajo është absolutisht mahnitëse pa grim dhe përqafon fytyrën e saj të zhveshur. Të jetosh me një sëmundje është mjaft e vështirë, kështu që ta shohësh atë të shëndetshme me lëkurë të ndezur është e mahnitshme.

Selena ndan mjaft shpesh fytyrën e saj pa makeup në internet ndërsa bën tutoriale të ndryshme grimi. Është fuqizuese të shohësh personazhe të famshëm që shkojnë kundër normës dhe standardeve të pritshme të bukurisë.

Sofia Vergara

Sofia Vergara duket thuajse e panjohshme në këtë foto pa make-up që ajo ndau kur kishte temperaturë 39 gradë celcius. Por përsëri, kush do t’i ngjante vetes me temperaturë të lartë. Ne e duam besimin e Vergarës për ta ndarë këtë, sepse pas qerpikëve dhe skuqjes, ajo ishte në gjendje të përqafonte faqet e saj rozë natyrale pa asnjë filtër. Në fund të ditës, ne mësohemi kaq shumë me personazhet e famshëm që duken të ngjeshur.

Duhet të pranojmë se Vergara duket kaq e bukur pa shtesat e shtuara dhe ta shohësh atë që është vetvetja do t’i jepte botën e besimit çdo gruaje që mund të ndihet jo tërheqëse kur sëmuret.

Ashley Graham

Ashley Graham ka bërë mrekulli për gratë me madhësi plus, nga të qenit dikush që kurrë nuk kishte frikë se do të tregonte format e saj deri në thyerjen e kufijve duke marrë pjesë në Victoria’s Secret deri në përfshirjen e grave me trup normal në shfaqjet e tyre. Selfie e saj pa grim me një palë syze të shtuara sapo i shtoi pamjes dhe personalitetit të saj tashmë të pazbutur. Graham ka nxitur që të famshmit të jenë më të natyrshëm dhe nuk ka mënyrë më të mirë sesa të bëjnë lëvizjen e parë.

Ajo kurrë nuk ka pasur frikë të jetë vetvetja dhe duke bërë këtë u ka dhënë shumë grave të tjera forcën që të dalin dhe të jenë ato që janë në të vërtetë, pavarësisht se çfarë thotë shoqëria.

Salma Hayek

Grimi i papërshkueshëm nga uji është zakonisht vetëm një mashtrim shitjesh, sepse kushdo që ka veshur ndonjëherë grim të papërshkueshëm nga uji e di se nuk funksionon ashtu siç do të dëshironin njerëzit. Por Salma Hayek sapo vërtetoi se nuk ka nevojë për ato marrëzi të papërshkueshme nga uji kur të dalësh pa makeup është shumë më mirë për të marrë atë pamje plazhi plot vesë. Hayek e ka tronditur disa herë këtë pamje pa grim dhe si një grua 55-vjeçare, ajo e nxjerr mirë atë.

Ne po shohim gjithnjë e më shumë personazhe të famshëm mbi të 50-at që përqafojnë veten me moshën e tyre dhe po frymëzon edhe femra të tjera që të fillojnë të bëjnë të njëjtën gjë. Në fund të fundit, mosha është vetëm një numër.

Shakira

Kolumbiania Shakira ka vite që bën këngë hit. Ajo është quajtur “Mbretëresha e muzikës latine” dhe ka tronditur botën me tekstet dhe muzikën e saj tërheqëse. Ajo ishte krenare të tregonte fytyrën e saj krejtësisht natyrale dhe ta aprovonte me gishtin e madh! Mes lëkurës së saj fantastike, aftësive të talentuara të këngës dhe famës botërore, ajo padyshim po fiton në jetë. Këshilla e saj për një lëkurë të mirë është që të vishni gjithmonë krem kundër diellit dhe të hiqni grimin para gjumit.

Nuk është e vështirë të postosh një selfie të vetes pa grim kur dukesh kështu! Lëkura e shndritshme e Shakirës është perfekte.

Gwyneth Paltrow

Nëse e keni parë serialin e Gwyneth Paltrows Netflix Goop, do ta dini se ajo është e gjitha për mënyra natyrale për t’u dukur dhe për t’u ndjerë më mirë. Gjatë emisionit, ajo i kishte treguar botës jo pak herë edhe fytyrën e saj pa makeup dhe me postimet gjithnjë e më të fundit në rrjetet sociale me fytyrë të zhveshur, ajo bie më shumë në sy kur në fakt është e grimuar. Por, bukuria e saj nuk ka nevojë për shpjegim nga ne dhe nga dikush tjetër.

Paltrow do të ketë gjithmonë diçka për të për shkak të bukurisë së saj natyrore. Nuk ka asnjë shpjegim për këtë, përveç se ajo ka lindur me një nga pamjet më mahnitëse që kemi parë ndonjëherë.

Julianne Hough
Kur njerëzit postojnë fotografi të lavdishme me grimin e tyre të bërë dhe shkruajnë, “Sapo u zgjova kështu“, ne nuk mendojmë se ata e kuptojnë se nuk funksionon kështu. Julianne Hough nga ana tjetër është shembulli i përsosur i thënies “Sapo u zgjova kështu“. Flokët e saj të dredhur dhe fytyra krejtësisht natyrale ia shtojnë vetveten tashmë të bukur, ndërsa është pranë bashkëshortit të saj.

Hough e merr seriozisht shëndetin e saj dhe me stilin e jetës së saj aktive dhe të shëndetshme, nuk është çudi që ajo duket kaq mirë. Një dietë e pastër e mirë dhe regjim stërvitjeje mund të ndihmojnë shumë për lëkurë të mirë.

Emmy Rossum

Një gjë për të cilën Emmy Rossum nuk ka pse të ndihet e paturpshme është pamja e saj e mrekullueshme dhe krejtësisht natyrale. Rossum ndau këtë pamje pa make-up me vetulla të mbuluara, ndërsa ishte me pushime në Filipine dhe ishte thjesht një kujtesë e butë që gjatë pushimeve, gjërat thelbësore të make-up-it nuk janë të domosdoshëm, përfshirë furçën e vetullave. Pothuajse të gjitha fotot që ajo shpërndau nga kjo festë nuk kishin asnjë grimcë në to.

Si një aktore, puna e së cilës përfshin grimin e përditshëm, ne e kuptojmë vërtet pse ajo do të shkonte me fytyrë të zhveshur në pushime. Sepse ndonjëherë lëkura juaj ka nevojë për pushime po aq sa ju.

Busy Philipps

Busy Philipps është një aktore e njohur për rolet e saj në Freaks and Geeks, Dawson’s Creek dhe White Chicks. Ajo është gazmore dhe gjithmonë rezervon role aktive. Për të mos thënë, ajo është gjithashtu një mbështetëse e fortë e selfieve pa grim, duke treguar vazhdimisht lëkurën e saj pa makeup. Është fantastike të jesh krenar për ngjyrën tënde dhe të mos kesh frikë ta shfaqësh atë, veçanërisht si një personazh i famshëm. Lëkura e saj e mrekullueshme është diçka që të gjithë do të dëshironin ta kishin.

Cilado qoftë rutina e saj e kujdesit të lëkurës, ajo duhet ta ndajë atë sepse me siguri të gjithë do ta ndiqnin.

Lily Collins

Lily Collins ka aktruar që në moshën dy vjeçare, ndaj të qenit në sy të publikut nuk është diçka e re. Që kur humbi 20 kilogramë për filmin dramatik të anoreksisë “To the Bone“, ajo me të vërtetë u rikthye më mirë se kurrë dhe na e tregoi këtë me këtë selfie makine pa grim. Ajo ka sytë më të bukur të cilët shpeshherë i lënë në hije grimi dhe tiparet e saj natyrale janë po aq të buta sa ajo.

Edhe Collins i është bashkuar grupit të të famshëmve që ndajnë më shumë foto pa make-up, si një mënyrë për të ndihmuar vajzat e reja të kujtojnë ta duan veten për atë që janë natyrshëm.

Zendaya

Zendaya është një nga ato personazhe të famshëm që do ta imagjinonit të ishte kaq e sjellshme dhe reale nëse do të duhej ta takoni personalisht. Ajo ka shkuar shpesh pa make-up, kështu që nuk është diçka e re për të, por ky postim pa grim ishte më shumë se si këmisha e saj reflektonte dritën në mënyrë perfekte, por të gjithë nuk mund të mos tregonin se sa mahnitëse dukej ajo me fytyrë pa makeup.

Ajo ka bukurinë e rrallë më të mahnitshme që tregon më shumë se vetëm pamjen e saj, ajo rrezaton edhe personalitetin e saj të mahnitshëm. Vetja e saj e papërpunuar fizike tregon shumë më tepër se kush është ajo në të vërtetë.

Gabrielle Union

Duke parë Gabrielle Union në këtë foto pa grim na e bën të vështirë të besojmë se ajo është gati 50 vjeç. Union me të vërtetë di se si të tërheqë pamjen e përsosur natyrale duke përqafuar lëkurën e mahnitshme që ajo ka. Unioni ka shpërndarë shumë foto të tjera pa make-up që nga kjo dhe çdo herë ajo duket më e lumtur dhe më e sigurt. Ajo nuk ka frikë të postojë veten e saj pa makeup.

Ajo ka treguar edhe më shumë kohët e fundit lëkurën e saj me njolla natyrale, të cilën jo shumë njerëz e dinë sepse zakonisht mbulohet me fondatinë. Le të shkëlqejnë ato njolla, Union, të gjithë i duam.

Heidi Klum

Modelja, prezantuesja, producentja dhe biznesmenia Heidi Klum kohët e fundit gjithashtu ka filluar të postojë shumë më tepër nga vetja pa asnjë stil apo grim. Ajo postoi këtë selfie të çuditshme me fytyrën e saj të zhveshur me mbishkrimin “jo gati për kamera” dhe ne me të vërtetë nuk mund ta fajësonim fare. Pavarësisht nëse është gati për kamera apo jo, ajo gjithsesi duket se si duket ajo. Të dukesh keq është diçka për të cilën Klum nuk do të duhet të shqetësohet kurrë.

Çuditërisht do të mendonit se rutina e saj e lëkurës është e mbushur me produkte, por është qesharake, pasi ajo përdor vetëm shampon për fëmijë të Johnson & Johnson për të larë fytyrën. Kjo duket se po e bën trukun.

Kourtney Kardashian

Kardashianet shihen gjithmonë me fytyra të konturuara në mënyrë perfekte dhe me pamje pa të meta. Kjo foto e Kourtney Kardashian mund të mos duket aq e bukur, por ka më shumë nga sa sheh syri. Kourtney ndau këtë foto argëtuese të saj me motrën e saj, Kim, ku të dy kishin maska lëkure në fytyrat e tyre të zhveshura që e tërhiqnin lëkurën aq fort sa dukej sikur një botox i ri kishte shkuar keq.

Kjo foto thjesht na tregon se Kourtney gjithashtu ka një anë argëtuese dhe nuk ka frikë t’u tregojë njerëzve se të qenit qesharake ndonjëherë është gjithashtu një mënyrë për të treguar një pjesë të vërtetë të vetes.

Lea Michele
Pamja pa grim e Lea Michele duket sikur duhet të jetë një filtër më vete, sepse është e pabesueshme se sa mahnitëse ajo duket e natyrshme. Ndriçimi në këtë foto të saj mund të ketë goditur në vendin e duhur, por ne mund të shohim se edhe nëse do të kishte ndriçim të keq, ajo përsëri do të dukej kaq mahnitëse. Michele më parë luftoi me problemet e akneve, kështu që të jesh në gjendje të ndajë lëkurën e saj pa makeup duhet të ndihet mahnitëse.

Pasi u tregua për zgjidhjen e saj për lëkurë të shndritshme dhe të pastër, Michele u ka treguar grave të tjera që luftojnë me problemet e lëkurës se ka disa mënyra për t’i kapërcyer ato dhe për t’u ndjerë përsëri mirë.

Jessica Alba

Pamja pa make-up e Jessica Alba nuk vjen pa pak punë. Rutina e saj e kujdesit të lëkurës përbëhet nga tetë produkte të ndryshme të cilat janë të gjitha të buta, por të rëndësishme për hidratimin e lëkurës së saj, gjë që ne e dimë se është sekreti i plakjes së mirë. Ajo ka një rutinë të shpejtë 5-minutëshe për mëngjeset e nxituara që përfshin një krem shumë të rëndësishëm për sytë dhe më pas vetëm një lloj produkti make-up që është bojë për vetulla e saj për ato qerpikë të harlisur.

Alba përdor linjën e saj të produkteve të quajtur Honest, e cila ka të bëjë me produkte të pastra dhe të qëndrueshme që janë të mira për lëkurën tuaj dhe mjedisin. Kjo është mënyra që duhet të bëni kur kujdeseni për lëkurën tuaj.

Sarah Hyland

Sarah Hyland nuk e ka pasur të lehtë kur është fjala për shëndetin e saj. Ajo ka pasur displazi të veshkave dhe një transplant të veshkave, por ende arrin të bëjë “të hënën pa make-up” sikur të mos jetë punë e askujt. Hyland ka sytë më të mrekullueshëm që dalin shumë më tepër në pah kur fytyra e saj nuk është e mbuluar. Ndoshta qerpikët e rremë ndihmojnë me këtë, por ata nuk i japin asaj bukurinë e saj të vërtetë.
Selfie e saj pa grim ishin pjesë e një trendi që shumë personazhe të famshëm e ndoqën për një kohë, ku ata do të ndanin selfiet e tyre të hënave pa asnjë pikë grimi.

Kelly Clarkson

Kelly Clarkson na dha një vështrim të vogël në jetën e saj të përditshme duke shpërndarë këtë foto të saj pa make-up, flokë të çrregullt dhe një buzëqeshje shumë të lumtur teksa ishte shtrirë në prehrin e bashkëshortit të saj. Ju mund të shihni se sa e kënaqur duket ajo vetëm duke qenë në gjendje të jetë vetvetja në foto pa asgjë që e bën atë të duket e tëra. Ajo duket shumë më e bukur këtu sesa çdo xhirim i planifikuar ndonjëherë.

Gjatë pandemisë të vitit 2020, Clarkson e kaloi shumicën e kohës pa grim sepse nuk ishte në gjendje të punonte me ekipin e saj të zakonshëm. Ajo thjesht përqafoi bukurinë e saj të vërtetë për atë që është.

Jessica Biel

Nëse ky është look-u pa grim i Jessica Biel-it, atëherë padyshim që nuk po i bëjmë hangover në mënyrën e duhur. Biel ndau këtë foto për të festuar pamjen e saj normale pas një nate të ashpër, por ne nuk mund të shohim asnjë gjurmë të natës së ashpër. Ajo vendosi të hiqte dorë nga make-up-i dhe të merrte një kafshatë tortë të mbetur për mëngjes, gjë që tingëllon më shumë si një veprim hangover me të cilin mund të pajtohemi.

Që atëherë, Biel ka ndarë më shumë nga fytyra e saj pa makeup në rrjetet sociale dhe ka shkuar aq larg sa të tregojë flokët e saj natyralë, kaçurrelë dhe të dredhur. Kush do ta merrte me mend se kjo ishte pamja e saj natyrale.

Alicia Keys

Alicia Keys e ka zërin si një ëngjëll dhe duket sikur edhe ajo ka lëkurën e tillë gjithashtu. Ajo është cilësuar si mbretëresha e fotove pa grim pasi filloi të punojë se nga vjen bukuria e vërtetë. Për Keys, ajo beson se bukuria e vërtetë është më shumë se një rutinë e mirë e kujdesit të lëkurës, e cila nuk është kurrë një gjë e keqe, por që vjen nga shprehja dhe manifestimi i energjisë së mirë dhe pozitive.

Lëvizja e saj buronte nga fakti se sa e varur ishte nga make-up për t’u ndjerë e sigurt. Ajo e kuptoi se nuk ishte mënyra e shëndetshme për të pasur vetëbesim dhe i hodhi të gjitha produktet kozmetike për t’u dukur nga brenda.

Camilla Mendes

Camilla Mendes, e cila luan Veronikën në Riverdale, doli nga këpucët e veshura të personazhit të saj dhe pozoi për një xhirim pa make-up, gjë që ne e dimë me siguri që Veronica nuk do ta bënte kurrë. Prejardhja e saj latino-amerikane shkëlqen në pamjen e saj pasi shumë nga tiparet e saj të famshme tregojnë trashëgiminë dhe prejardhjen e saj. Sytë e saj ngjyrë kafe janë jashtëzakonisht të mrekullueshëm dhe ne nuk do t’i merrnim kurrë aq shumë me shtresat e grimit që na shpërqendrojnë prej tyre.

Ndërsa bënte këtë xhirim, Mendes ishte i sinqertë për faktin se si personazh publik, është një përvojë mjaft e pambrojtur t’u tregosh njerëzve se si dukesh me të vërtetë pa gjërat që mbulojnë papërsosmëritë e tua.

Kesha

Është e vështirë të mos e duash pamjen pa grim të Kesha-s. Në vitin 2019, Kesha mori një vendim për të ndaluar fshehjen e qukave të saj të bukura pas një makeup të trashë dhe për t’i përqafuar ato për atë që janë. Çehrja e saj është shumë më e mirë me njollat e saj jashtë dhe shumë të tjerë vetëm mund të ëndërrojnë të kenë këtë lloj tipari mahnitës të fytyrës. Nuk mund ta kuptojmë pse i fshihte gjithë ato vite para zgjidhjes së saj.

Kur Kesha tregoi për herë të parë fytyrën e saj pa makeup, shumë njerëz as nuk e njohën atë. Por sytë e saj të gjelbër dhe lëkura e shndritshme me shkëlqim janë ato për të cilat jemi të gjithë këtu.

Burimi: 247mirror.com
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here