26.5 C
Tirana, AL
Saturday, April 13, 2024
Kreu Etiketimet #bukuri

Etiketim: #bukuri

Ja se si mosngrënia e djathit ka ndikuar te bukuria e...

Cher po plaket bukur në moshën 77-vjeçare dhe ka disa zgjedhje që ajo ka bërë për dietën e saj dhe mënyrën e përgjithshme të...

Çdo gjë lejohet në emër të bukurisë…

Jennifer Aniston kohët e fundit tha për Wall Street Journal se ajo bën injeksione javore peptidesh për ta mbajtur lëkurën të duket sa më...

5 sekretet e grave indoneziane për t’u plakur ngadalë

Çdo komb ka këshillat dhe sekretet e veta të bukurisë. Trajtimet indoneziane kanë rrënjë dhe procedura të lashta që janë përdorur për shekuj duke...

11 këshilla kundër plakjes që do të transformojnë rutinën tuaj të...

Të gjithë duan të duken të rinj përgjithmonë. Por të ndalosh orën është një arritje thuajse e pamundur. Është e rëndësishme të ndihesh i...

Foto të mrekullueshme të VIP-ave që zbulojnë pamjen e tyre natyrale

Personat e famshëm kalojnë një pjesë të konsiderueshme të jetës së tyre me grim dhe njerëzit rrallë i shohin pa të. Por herë pas...

A janë të rrezikshëm manikyrët me xhel? Ekspertët tregojnë mbi rreziqet...

Në rast se e keni humbur: Një studim i publikuar më 17 janar zbuloi se rrezatimi nga llambat ultraviolet mund të dëmtojë ADN-në dhe...

Qimet e mjekrës: 6 flamuj të kuq që asnjë grua nuk...

Nëse pyet një grua për tiparin më dallues që i shton vlerë fytyrës dhe bukurisë së saj, duhet të jenë flokët e saj. Dhe pse...

Si duken standardet e bukurisë së meshkujve në vende të ndryshme

Përkufizimi i zakonshëm se si duhet të duket një mashkull ideal ndryshon nga vendi në vend. Ashtu si femrat, shumë meshkuj përpiqen të ndjekin...

Sa i sigurt është përdorimi i vazelinës për lëkurën tuaj?

Vazelina është një produkt kryesor për kujdesin e lëkurës në çdo familje në mbarë botën. Nga problemet e lëkurës së thatë deri te shërimi...

8 mënyra se si lëkura juaj pasqyron stresin tuaj – dhe...

Stresi mund të shfaqet përmes kushteve të lëkurës si puçrrat, inflamacionet dhe më shumë. Si mund ta dalloni se është nga stresi? Lëkura juaj është...

Të pëlqen industria e bukurisë dhe mirëqenies? Bëhu profesionist nga TESS

Një nga gjërat më pak të lehta për shumicën e njerëzve është zgjedhja e një karriere profesionale që zgjat për gjithë jetën. Disa prej nesh i...

Përgjithmonë e re, e bukur dhe pa skandale: Rritja e ndikuesve...

Ajo ka më shumë se 130,000 ndjekës në Instagram, ku poston foto nga aventurat e saj në mbarë botën. Ajo është gjithmonë e kuruar,...

6 ushqime që po shkatërrojnë hormonet dhe lëkurën tuaj

Gjatë viteve të adoleshencës, nuk është e pazakontë që si vajzat ashtu edhe djemtë të luftojnë me aknet. Megjithatë, kjo nuk ndodh vetëm në...

Sa shpesh duhet ta lani fytyrën? Çfarë thonë dermatologët?

Larja e fytyrës duket si punë e thjeshtë, por ka disa nivele për kryerjen e saj. Duke filluar që nga të kuptuarit se çfarë...

Profesionet e mirëpaguara dhurojnë kënaqësi dhe mirëqenie. Lexoni si mund të...

Disa profesione përfshijnë më shumë kreativitet se profesione të tjera. Ato janë të përshtatshme për njerëzit që duan gjëra të reja, duan të krijojnë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!