8.5 C
Tirana, AL
Thursday, March 30, 2023
Kreu Etiketimet #bukuri

Etiketim: #bukuri

Si duken standardet e bukurisë së meshkujve në vende të ndryshme

Përkufizimi i zakonshëm se si duhet të duket një mashkull ideal ndryshon nga vendi në vend. Ashtu si femrat, shumë meshkuj përpiqen të ndjekin...

Sa i sigurt është përdorimi i vazelinës për lëkurën tuaj?

Vazelina është një produkt kryesor për kujdesin e lëkurës në çdo familje në mbarë botën. Nga problemet e lëkurës së thatë deri te shërimi...

8 mënyra se si lëkura juaj pasqyron stresin tuaj – dhe...

Stresi mund të shfaqet përmes kushteve të lëkurës si puçrrat, inflamacionet dhe më shumë. Si mund ta dalloni se është nga stresi? Lëkura juaj është...

Të pëlqen industria e bukurisë dhe mirëqenies? Bëhu profesionist nga TESS

Një nga gjërat më pak të lehta për shumicën e njerëzve është zgjedhja e një karriere profesionale që zgjat për gjithë jetën. Disa prej nesh i...

Përgjithmonë e re, e bukur dhe pa skandale: Rritja e ndikuesve...

Ajo ka më shumë se 130,000 ndjekës në Instagram, ku poston foto nga aventurat e saj në mbarë botën. Ajo është gjithmonë e kuruar,...

6 ushqime që po shkatërrojnë hormonet dhe lëkurën tuaj

Gjatë viteve të adoleshencës, nuk është e pazakontë që si vajzat ashtu edhe djemtë të luftojnë me aknet. Megjithatë, kjo nuk ndodh vetëm në...

Sa shpesh duhet ta lani fytyrën? Çfarë thonë dermatologët?

Larja e fytyrës duket si punë e thjeshtë, por ka disa nivele për kryerjen e saj. Duke filluar që nga të kuptuarit se çfarë...

Profesionet e mirëpaguara dhurojnë kënaqësi dhe mirëqenie. Lexoni si mund të...

Disa profesione përfshijnë më shumë kreativitet se profesione të tjera. Ato janë të përshtatshme për njerëzit që duan gjëra të reja, duan të krijojnë...

Imagjinatë: Mona Lisa në kohët moderne

Mona Lisa është një nga veprat më të njohura të artit në botë. Portreti i saj tashmë vazhdon të mbetet një emblemë e pikturave...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!