Sa e pistë është mendja juaj sipas shenjave të horoskopit

Fantazia seksuale është kur një person imagjinon të jetë intim me një person tjetër. Mund të shkaktohet nga brenda ose ngandonjë stimulim i jashtëm. Eksitimi seksual mund të prodhojë edhe fantazi seksuale.

Çdo njeri zotëron disa lloje fantazish seksuale në mendjen e tij. Dhe njerëzit janë të ndryshëm nga njëri-tjetri për sa i përket fantazive të tyre të pista.

Pra, sa e pistë është mendja e tyre varet nga imagjinata e tyre. Të gjitha këto janë mendime të fshehta dhe private që nuk mund të ndahen me askënd. Pra, njerëzit në përgjithësi nuk flasin për fantazitë e tyre të egra seksuale.

Por astrologjia mund ta parashikojë këtë në bazë të tipareve të zodiakut pasi të gjitha janë të ndryshme nga njëra-tjetra. Kemi sjellë për ju renditjen zodiake të njerëzve me mendje të pistë nga më ata që e kanë së shumti deri tek ata që e kanë më pak.

Shenjat e zodiakut me mendje pista

Akrepi   Ju jeni mbreti i të gjitha shenjave të zodiakut që ndyhen vërtetnë dhomën e gjumit dhe nuk mund ta c’bëni dot. Ju keni njëpasion të madh për seksin dhe nuk do të hezitoni kurrë t’i tregonipartnerit tuaj atë që dëshironi. Nuk e keni problem të merrnipërgjegjësinë dhe të jeni lider në shtrat.

Luani    Luanët mund të jenë vërtet të frikshëm në dhomën e gjumit. Luanët janë gjithashtu shumë bujarë gjë që kënaq partnerët e tyre. Por ndonjëherë, Luanët bëhen pak të përqendruar tek vetjadhe duan të gjithë vëmendjen ndaj tyre.

Dashi    Dashi ka lindur lider dhe për këtë arsye ata duan të dominojnëedhe në shtrat. Sa herë që flenë me dikë, ata duan ta tregojnëveten që janë më të mirët. Kjo përpjekje për të qenë gjithmonëmë i miri shpesh të bën të çmendesh.

Gaforrja    Gaforret janë gjenialë kur bëhet fjalë për të imagjinuar dhe kjo funksionon shumë në dhomën e gjumit. Ata janë shumë të lidhur me emocionet dhe marrëdhëniet e tyre. Por kjo shpesh mund të çojë në pasiguri tek ata në lidhje me partnerët e tyre. Këta njerëz priren ta vendosin partnerin e tyre në shtrat sapo të hyjnë brenda derës.

Bricjapi    Janë gjithmonë të zënë me oraret e tyre dhe jetën e ngarkuar të punës. Por, sapo mbyllni sytë, filloni me imagjinatat tuaja të pista. Ndonjëherë, edhe ju mund të filloni të mendoni se sa erotike janë. Por fantazitë tuaja seksuale përfshijnë gjithmonë partnerë të shumtë dhe skenarë të ndryshëm.

Shigjetari     Priren të jenë ekzibicionistë dhe mund të jenë të çuditshëm në çdo kohë dhe kudo. Atyre u pëlqen të sjellin kënaqësi në dhomën gjumit dhe t’ua tregojnë të gjithëve. Duke qenë se u pëlqen udhëtimi dhe liria, ata dëshirojnë të bëjnë seks në vende të ndryshme.

Peshorja    Mund të jenë pak të çuditshëm në dhomën e gjumit. Atyre u pëlqen të shohin dy persona duke u përballur fizikisht me njëri-tjetrin në shtrat. Shikimi i tyre është më argëtues për të tjerët. Por kur futen në dhomën e gjumit, atëherë dëshmojnë se janë lojtarë të shkëlqyer skuadre për shkak të cilësisë së tyre bashkëpunuese.

Peshqit    Mendja intuitive e Peshqve mund ta bëjë dhomën e gjumit një vend të lehtë për partnerët e tyre. Dhe ndonjëherë ata gjithashtu mund të ndjehen atë që partnerët e tyre duan prej tyre. Mendja shumë imagjinative e Peshqve ndonjëherë dëshiron të shpëtojë nga realiteti i ashpër i botës. Dhe kjo i bën ata në gjendje të kalojnë shumë orë apo edhe ditë me të dashurit e tyre vetëm në dhomën e gjumit.

Ujori    Personave të kësaj shenje nuk u pëlqen të flasin për emocionet, ndjenjat dhe dëshirat e tyre seksuale. Pra, ata priren të mos i shprehin fantazitë e tyre dhe kjo i bën gjërat të mërzitshme për ta në dhomën e gjumit. Nëse dëshironi të përjetoni diçka të çuditshme, atëherë duhet t’ia shprehni këtë ndjenjë partnerit tuajpa asnjë hezitim.

Demi     Për njerëzit e Demit, është kryesisht një seks romantik dhe jo i ndyrë, sepse ata vlerësojnë çdo lloj marrëdhënie në jetën e tyre – marrëdhënien romantike, miqtë, familjen, etj. Pra, kjo shpesh mund t’i bëjë ata të kalojnë pak më shumë kohë cilësore me partnerin e tyre vetëm duke u përqafuar. Por ata gjithashtu mund të jenë vërtet të frikshëm gjatë seksit.

Binjakët     Këtyre u pëlqen thjesht të lidhen me të tjerët, gjë që i bën të dëshirojnë të bëjnë seks me lloje të ndryshme njerëzish. Ata janë thjesht kuriozë për të bërë seks me një person tjetër, por nuk kanë asgjë të pistë në mendjen e tyre.

Virgjëresha     Kjo është shenja më e turpshme nga të gjitha shenjat e tjera të yjeve. Duhet të jenë të gatshëm të provojnë gjëra të reja në shtrat. Por këta hezitojnë ta bëjnë për shkak të frikës se mos i gjykon partneri.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here