19.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 13, 2022
Kreu Etiketimet #itali

Etiketim: #itali

Mario Draghi jep dorëheqjen duke e zhytur Italinë në trazira politike

Presidenti italian Sergio Mattarella shpërndau parlamentin të enjten, duke hapur rrugën për zgjedhje të parakohshme pasi kryeministri Mario Draghi dha dorëheqjen pas rënies së...

Dorëheqja e Draghi-t po vjen pikërisht kur Evropa ka nevojë për...

Kryeministri italian përballet me një votëbesim vendimtare javën e ardhshme. Evropa mund të paguajë çmimin nëse ai bie. Me postin e kryeministrit italian Mario Draghi...

Itali, nga 1 maji nuk kërkohet më GreenPass për vaksinën

Italia, ku rastet e koronavirusit janë përsëri në rritje, po përgatitet të heqë shumë nga kërkesat e saj në lidhje me vaksinat, njoftoi të...

The Economist shpall Italinë “Shteti i Vitit”

Nën drejtimin e kryeministrit Mario Draghi, Italia është shpallur vendi i vitit 2021 nga The Economist. Gazeta vlerësoi reformat dhe cilësitë e tij drejtuese,...

“Super Green Pass”: Italia sjell kufizime të reja për Covid-in për...

Personat e pavaksinuar në Itali përballen me leje të kufizuara në disa shërbime nga e hëna data 6 dhjetor, pasi qeveria shtrëngon rregullat që...

Italia prezanton linjën e re ajrore pas falimentit të Alitalia

Linja ajrore e re kombëtare e Italisë, ITA Airways, filloi të premten me një premtim për të rikthyer krenarinë tek transportuesi i flamurit të...

Italia “thyen” rregullat e demokracisë, fuqizon mandatin e vaksinës kundër Covid-19

Të gjithë punonjësve në sektorët publik dhe privat tani u kërkohet të vaksinohen ose të bëjnë teste të shpeshta të koronavirusit. Kundërshtarët u përpoqën...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!