23.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 20, 2022
Kreu Etiketimet #zgjedhje

Etiketim: #zgjedhje

64% e votuesve demokratë thanë se nuk do ta donin Joe...

Shumica e votuesve demokratë duan që partia e tyre të emërojë dikë tjetër përveç Joe Biden për president në vitin 2024, sipas gjetjeve të...

Instituti i Studimeve Politike: zgjedhjet për kryesinë e re të PD...

Instituti i Studimeve Politike ka publikuar në Facebook një analizë-reagim mbi zgjedhjet për kryesinë e re të Këshillit Kombëtar i PD (fraksioni i mbështetur...

Franca voton për vizionet e ndryshme të Macron dhe Le Pen

Votuesit francezë po shkojnë drejt qendrave të votimit për herë të dytë në dy javë për të përfunduar zgjedhjet presidenciale në të cilat centristi...

Ende pa numëruar votat, e djathta franceze ka shënuar fitoren

Edhe para se të numërohet një fletë votimi, një fitues i qartë tashmë ka dalë nga gara. E djathta franceze. Pavarësisht një rritje të vonë nga...

Macron ngec, Le Pen ecën përpara, ndërsa votuesit francezë shkojnë në...

Qendrat e votimit u hapën të dielën në mëngjes në Francë në një garë të ngushtë midis Emmanuel Macron dhe udhëheqëses nacionaliste Marine Le...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!