30.5 C
Tirana, AL
Monday, June 24, 2024
Kreu Etiketimet #covid

Etiketim: #covid

E ftohura po zgjat më shumë se zakonisht dhe ja pse

Simptomat e zakonshme të ftohjes mund të vazhdojnë më shumë se sa pritej, duke bërë që të sëmurët të përjetojnë një kollë të vazhdueshme,...

Me raste rekord me Covid, Kina përpiqet të mbyllë një boshllëk...

Një shpërthim i koronavirusit në prag të të qenit më i madhi i pandemisë së Kinës ka ekspozuar një të metë kritike në strategjinë...

Trump dhe Covid ngadalësuan emigracionin. Tani punëdhënësit nuk mund të gjejnë...

Ekonomistët vlerësojnë se "dy vjet imigrim i humbur" është përgjegjës për gati gjysmën e 3.5 milionë punëtorëve që mungojnë nga forca e punës. Pozicioni i...

Një anije lundrimi me 800 raste me Covid ankorohet në Sidnei

Një anije lundrimi me rreth 800 njerëz që kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin u ankorua në qendër të qytetit të Sidneit të shtunën, duke...

Studimi: Simptomat e COVID varen nga dozat e vaksinave që keni...

Nëse keni pasur ndonjëherë COVID, ka një shans që të jeni shumë të njohur me simptomat e virusit, të cilat përfshijnë kollë, lodhje dhe...

Pse sprajet e hundës janë gati të jenë arma e radhës...

Meissa Vaccines thotë se qasja e saj mund të reduktojë në mënyrë dramatike transmetimin. Gjysmë alfabeti grek dhe dy vjet pas pandemisë, bota po pajtohet...

Covid-19 dëmtoi trurin e njeriut? Shkencëtarët kanë një ide që nuk...

Shkencëtarët po përpiqen të kuptojnë shkakun e efekteve neurologjike dhe nëse simptomat do të zgjasin gjatë. Dëmtimi njohës i shkaktuar nga Covid-19 i rëndë është...

Shanghai raporton vdekjet e para nga Covid që nga fillimi i...

Qyteti i Shanghait raportoi të hënën vdekjet e tij të para të lidhura me Covid që kur vala e fundit e kufizimeve filloi seriozisht...

“Administrata e Sigurisë së Transportit nuk do të zbatojë mandatin e...

Administrata e Sigurisë së Transportit nuk do të zbatojë mandatin e maskës Covid-19 në aeroplanë dhe transporte të tjera publike, pasi një gjykatës federal...

Lista e simptomave të Covid u zgjerua për të përfshirë nëntë...

Lista e simptomave të Covid është zgjeruar për të përfshirë nëntë shenja të reja të virusit mes shqetësimeve se mund të ketë një sëmundje...

Kina pati këtë javë më shumë se 5,000 infeksione të reja...

Kina pati këtë javë më shumë se 5,000 infeksione të reja Covid-19 për herë të parë që nga ditët e para të pandemisë, pasi...

Shpenzimet konsumatore ranë në dhjetor ndërsa Omicron u përhap

Shpenzimet e përgjithshme ranë për herë të parë që nga shkurti pasi virusi dhe çështjet e zinxhirit të furnizimit ndikuan në blerje. Konsumatorët ulën shpenzimet...

Sindroma e rrallë inflamatore shumësistemike e zbuluar tek të rinjtë e...

Disa të rinj të vaksinuar në grupmoshën 12-20 vjeç kanë raportuar një gjendje hiper-inflamatore ku sistemi imunitar i trupit shkon në mbingarkesë dhe shfaq...

Italia lehtëson masat e anticovid

Sipas një dekreti të ri të nënshkruar nga Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza të martën vonë, "leja e gjelbër" do të jetë e mjaftueshme...

Më shumë se 400 raste të nënvariantit të ri Omicron u...

Agjencia e Sigurisë Shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar (UKHSA) e ka përshkruar Omicron BA.2 si një "variant nën hetim". Deri më tani, në Angli...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!