E pabesueshme në Florida. Pas uraganit, mijëra gaforre deti në rrugë.

Një transmetim live nga Florida ka treguar rrugë të mbushura me gaforre deti të gjalla, pas kalimit të urganit Irma në zonë./mendimi.al

Fjala në parlament. Lulzim Basha nis me këmbë të mbarë. I...

Në fjalën e tij të parë në parlament e cila ka zgjatur rreth 40 minuta, Lulzim Basha ka qenë sot i qartë dhe strategjik...

Lulzim Basha cilëson programin Rama 2 si fletushkë të bërë me...

Në fjalën e tij të parë në parlament, kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha, ka përmbledhur disa qëndrime. Lidhur me programin e qeverisë Rama 2,...

Uragani Irma i ndërpret energjinë rreth 6 milionë banorëve në Florida.

Të dielën në mëngjes, uragani Irma i kategorisë 4 goditi Florida-n. Autoritetet raportojnë se rreth 6 milionë banorë në shtëpi dhe biznese janë në...

Ish-të përndjekurit “ҫojnë” Ruҫin dhe Xhafën në Spaҫ.

Ish-të përndjekur politikë kanë ndërmarrë një protestë simbolike dje në burgun e Spaҫit, burgun më të egër të diktaturës komuniste. Ata, si pasardhës të...

Kryeministri Rama kurioz se si do të performojë opozita në 4...

Në një dalje publike për mediat kryeministri me mandat të dytë 4-vjecar, Edi Rama mes të tjerave ka prekur edhe cështjen e marrëveshjes me...

Ish-të përndjekurit politik në protestë kundër Gramoz Ruҫit

Ish-të përndjekur politik në kohën e diktaturës dhe familjarë të tyre po protestojnë jashtë godinës së Kuvendit të Shqipërisë kundër votimit të Gramoz Ruҫit...

Lulzim Basha, 6 vjet jashtë parlamentit

Gazetarja e televizionit News24 ka pyetur kryetarin e PD, Lulzim Basha, mbi kërkesën për të marrë fjalën, që ky fundit bëri sot në sallën...

Negociatorët e NAFTA premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme

Sipas agjencisë së lajmeve AFP, negociatorët e NAFTA (North America Free Trade Agreement) premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme, rreth fundit të muajit. Pas...

Meta-president ka një premtim.

Presidenti Ilir Meta ka shpallur 4 nisma të cilat marrin shkas nga sulmi vrasës që iu bë zonjës Fildes Hafizi nga bashkëshorti i saj....

Superylli i tenisit Serena Williams bëhet nënë. Ja si dukej shtatzënë.

Superylli i tenisit Serena Williams solli në jetë vajzën e saj më 3 shtator 2017. “Dy javë pasi zbuluam shtatzaninë, luajta në Australian Open....

Atletet e Ramës? Berisha i tha “Mirë që s’vajte me nallane”....

Kryeministri Rama është shfaqur gjatë verës i veshur me atlete, në takime të nivelit të lartë. Reagimet kanë qenë të shumta lidhur me seriozitetin...

Basha mbyll gushtin me një drekë me ministrat teknikë.

Dita e fundit e gushtit e ka gjetur kryetarin e sapo-rizgjedhur të Partisë Demokratike në një drekë me ministrat teknikë të kabinetit Rama. Ministrat...

“Pusho ose ik!” dhe “Shih më mirë punët e tua.” Kush...

Brenda më pak se një jave, dy intelektualë të njohur janë kërcënuar në mënyra sa të ndryshme, aq edhe të ngjashme, si pasojë e...

Nga jugu në veri: Mesi zë vendin e Peleshit

Asambleja e Partisë Socialiste ka propozuar dje Edi Ramën si kryeministër të Shqipërisë. Ky është kabineti i ri i propozuar nga Edi Rama:   Zv/Kryeministër –...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!