30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Vettingu. Si ta kuptojmë më mirë? (Serbia dhe Bullgaria).

E. Rrokaj, L. Halimi, S. Vrapi Sistemet efektive të drejtësisë, duke përfshirë cilësinë, pavarësinë dhe efikasitetin, kanë një rëndësi të madhe për Shtetet Anëtare të BE për...

USA. Sot publikohen 3.100 dokumentë të klasifikuar për mbi 50 vjet.

Më 26 Tetor, Arkiva Kombëtare në ShBA do të bëjë të mundura për publikun 3.100 dokumenta të klasifikuar që lidhen me vrasjen e John...

Merkel siҫ mund të mos e keni imagjinuar…

Kancelarja e Gjermanisë, ka fituar javën e fundit mandatin e katërt. Ajo do të jetë kancelare edhe në 4 vitet në vijim. Merkel ka...

Negociatorët e NAFTA premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme

Sipas agjencisë së lajmeve AFP, negociatorët e NAFTA (North America Free Trade Agreement) premtojnë rezultate në bisedimet e ardhëshme, rreth fundit të muajit. Pas...

Si ndryshoi Lady Diana përpara aksidentit vdekjeprurës?

Disa ditë më parë u përkujtua 20 vjetori i ndarjes nga jeta të Pinceshës Diana. Lady D u bë pjesë e familjes mbretërore nga...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!