21.5 C
Tirana, AL
Friday, July 23, 2021

Zuckerberg humbet 7 Miliardë dollarë nga firmat që bojkotojnë reklamat në...

Media Bloomberg raporton se Mark Zuckerberg i Facebook ka 7.2 miliardë dollarë më pak në pasurinë e tij pas një stuhie kompanish të cilat...

Shpërthen profesori Artan Fuga për testin e maturantëve. Quan autorët idiotë.

Profesori i gazetarisë dhe komunikimit, z. Artan Fuga, ka reaguar ashpër në një status në Facebook, lidhur me protestën e maturantëve për testin e...

1 Milion Euro humbje çdo orë. Pas 32 vitesh, koronavirusi nxjerr...

Prej thuajse 32 vitesh Lufthansa është pjesë e 30 sipërmarrjeve të Dax. Por nga 22 qershori, Lufthansa nuk do të jetë më pjesë e...

Foto-lajm: Zjarr në një vilë në Tiranë.

Gjatë pasdites së sotme, rreth orës 7:30, ka rënë zjarr në një vilë pranë zonës së kompleksit Dinamo në Tiranë. Ende nuk ka njoftim për...

Si na e ndryshoi jetën karantina? Hyrja drejt Normalitetit të Ri.

Që pas vendimit të parë për të hyrë në karantinë në nivel kombëtar, ajo që dihej me siguri ishte se në dalje gjërat nuk...

Turizmi në botë. Si po shkohet drejt hapjes?

Ndërsa ekonomitë po rihapen pas mbylljes së pandemisë, edhe turizmi në vende të ndryshme po fillon të shpresojë. Mbyllja e ka vënë në rrezik...

52 vende në botë kanë shtyrë zgjedhjet politike për shkak të...

Për shkak të ndërprerjes së COVID-19 shumë vende kanë patur nevojë të bëjnë ndryshime drastike, duke përfshirë këtu edhe zgjedhjet e planifikuara. Si pasojë...

Si do ta ndryshojë koronavirusi industrinë e fluturimeve ajrore?

Prestigjozja Bloomberg parashikon bileta me cmim më të lartë, më pak linja udhëtimi, kontrolle shëndetësore përpara udhëtimit dhe më pak ushqim falas. Pandemia po...

90% e studentëve në botë janë të mbyllur në shtëpi. Kush...

90% e studentëve në botë janë të mbyllur në shtëpi. Kjo do të godasë fëmijët e varfër më shumë se ata të pasur, shkruan...

Udhëheqëse gra në vendet që kanë menaxhuar më mirë krizën e...

Revista Forbes ka bërë një analizë mbi të përbashkëtat që kanë vendet me lidership të suksesshëm të krizës së Covid-19. Në Islandë, Tajvan, Gjermani dhe...

Kriza e pagave të punëtorëve të fasonerive në Bangladesh.

Rajoni i Azisë Jugore është prodhuesi i dytë më i madh në botë i veshjeve pas Kinës, me 35 miliardë dollarë eksporte në vit....

99% e vdekjeve të COVID-19 kanë të përbashkët këtë… Dr. Sam...

Dr. Sam Robbins në një video shpjegon këndvështrimin e tij në lidhje me atë që po ndodh me pandeminë e COVID-19. Ja cfarë thotë...

Banka Botërore vepron për krizën me ndihmë financiare për disa vende.

WASHINGTON, 2 Prill 2020 - Bordi i Drejtorëve Ekzekutiv i Bankës Botërore miratoi sot një seri të parë të operacioneve të ndihmës emergjente për...

Rezultate nga studimi: Ndikimi i COVID-19 në sjelljen e shoqërisë shqiptare,...

Një studim i kryer online për Shqipërinë nga Mendimi.al, gjatë javës së izolimit të detyruar nga autoritet shqiptare për COVID-19, periudha 22-27 Mars sjell...

Si të qëndrojmë fizikisht aktivë gjatë karantinës COVID-19.

Ndërsa rastet e reja COVID-19 vazhdojnë të shfaqen në Rajonin Evropian, shumë individëve të shëndetshëm u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi në vetë-karantinë. Palestrat...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!