23.5 C
Tirana, AL
Sunday, June 16, 2024

10 gabimet që bëjnë shumica prej nesh kur përdorim tharësen e...

Le të marrim të gjithë pak kohë për të vlerësuar se sa të lehtë dhe të mrekullueshëm e kanë bërë jetën tonë tharëset e...

Çfarë ndodh me trurin gjysheve kur shohin nipërit e tyre

Nga eksperiencat, e dimë që gjyshet janë të lumtura kur përkujdesen për nipërit e tyre. Kjo ndjenjë është e fortë dhe sjell një bashkëveprim...

Gjithçka që duhet të dini për të luftuar djegiet nga dielli,...

Njolla të kuqe flakë, lëkurë e ashpër, ditët e rrjepjes së lëkurës -- janë vetëm një pjesë e historisë së dëmtimit nga dielli. Djegiet nga...

A i ka larguar Covid-i beqarët nga seksi?

Tetëdhjetë për qind e meshkujve amerikanë thonë se seksi është më pak i rëndësishëm për ta tani sesa ishte përpara pandemisë. Çfarë po ndodh? Sindroma...

Ja se si ne ndjekim një rrugë jo të qartë drejt...

Vitet e fundit, kërkimi i mirëqenies është rritur në një industri të përhapur, duke ofruar përgjigje të panumërta ndaj stresit dhe simptomave. Ajo paraqet...

Ja çfarë duhet ngrënë përpara gjumit që të flini “top”.

Me shprehjen “asnjëherë mos ha përpara se të shtrihesh për të fjetur” bien dakord shumë ekspertë. Nutricionistët rekomandojnë të mos konsumohet ushqim të paktën...

Për Vitin e Ri, kuptoni se çfarë ka më shumë rëndësi

Pesë strategji mund të na ndihmojnë të mendojmë më qartë për vlerat dhe qëllimet tona. Viti i Ri është periudha për të marrë vendime, duke...

Sondazhi “Seksi gjatë pushimeve” dhe përgjigjet e ballkanasve

Sipas një sondazhi të kryer kohët e fundit në rajonin e Ballkanit, kërkohej të kuptohej ndjenja që njerëzit kanë ndaj seksit gjatë udhëtimit. Kjo...

Sa shpesh duhet ta lani fytyrën? Çfarë thonë dermatologët?

Larja e fytyrës duket si punë e thjeshtë, por ka disa nivele për kryerjen e saj. Duke filluar që nga të kuptuarit se çfarë...

A janë të vërtetë shpirtrat binjakë, sipas shkencës?

Ne të gjithë kemi lindur me një neuroqark për të parë një person tjetër si më të veçantë se kushdo tjetër. Për njerëzit, duke folur...

Maska e gjumit mund të përmirësojë gjumin dhe funksionimin e trurit

Dhoma juaj e gjumit mund të mos jetë aq e errët sa duhet, dhe madje edhe drita e zbehtë gjatë gjumit mund të ketë...

Lidhja mes personalitetit dhe parfumit? Zbuloje këtu.

Parfumi ka aftësi për t'u lidhur me emocionet tona më të thella. Aroma nxjerr në pah personalitetin tonë. Nuk është rastësi që na pëlqejnë parfume specifike....

Zbuloni cilat janë 6 parfumet që i kanë rezistuar kohës…

Etos zbulon në një postim në profilin e saj në instagram (#etosparfumeri) se cilët janë 6 parfume të njohura, por edhe që kanë vite...

Si ngritja e të pasmeve braziliane u bë një nga operacionet...

Disa ditë pasi iu nënshtrua një operacioni estetik, Chelsea ishte në një dhomë urgjence në Filadelfia me diçka që dukej si një djegie e...

Si t’i hiqni njollat e errëta në fytyrë…

Kur e shihni veten në pasqyrë dhe përpara ju dalin njolla të errët, akne, pika të zeza, është e zakonëshme të shqetësoheni dhe të...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!